Naujienos

Vokietija eina link medicininių kanapių legalizavimo

Vokietija ketina legalizuoti medicininę marihuaną, kas sukėlė nemažai klausimų apie tai, kaip kitos Europos šalys žiūri ir žiūrės po tokio sprendimo įgyvendinimo į marihuanos naudojimą, juk Vokietija yra viena didžiausių ir ekonomiškai stipriausia ES šalis. Nors medicininė kanapė tampa vis prieinamesnė Europoje, daugumoje ES šalių kanapė tebėra nelegali asmeniniam naudojimui.

Visgi Vokietija artėja prie šio sprendimo ir bus jau antra ES šalis po Maltos, kurioje legalizuota medicininė marihuana recreaciniam naudojimui. Yra manančių, kad tai gali paveikti kitas ES šalis sekti tokią pačią kryptį, kadangi Vokietija yra viena stipriausių šalių Europos žemyne, tad dažnai būna kaip pavyzdys kitoms valstybėms.

Tačiau daugumoje Europos šalių medicininė marihuana vis dar nelegali, o kai kurios iš jų skiria teisines bausmes už jos turėjimą, įskaitant laisvės atėmimą.

Malta šiuo metu turi tolerantiškiausius įstatymus ES kontekste, leisdama su savimi nešioti iki 7 g marihuanos ir auginti iki keturių augalų pagal 2021 metų priimtus įstatymus. Tačiau viešose vietose rūkyti kanapę vis dar yra draudžiama.

Vokietijoje greitai gali atsirasti laisvesnių medicininės marihuanos įstatymų, nes šalies vyriausybė patvirtino planus legalizuoti 25 g kanapės asmeniniam naudojimui ir leisti auginti iki trijų augalų. Šis įstatymas dar turi būti patvirtintas Bundestage.

Nors Nyderlandai dažnai laikomi šalimi, kurioje liberaliausias požiūris į medicininę marihuaną, prekyba, augimas ir turėjimas narkotikų yra nelegalūs. Kanapės pardavimas šalyje garsiuose kavinėse yra „toleruojamas”, bet leidžiama turėti ne daugiau kaip 5 g kanapės.

Portugalijoje nuo 2001 metų marihuana yra dekriminalizuota, mažų kiekių turėjimas ir vartojimas laikomi administracine nusikalstama veika. Ispanijoje privatus vartojimas nėra draudžiamas, tačiau viešumoje tai laikoma nusikalstama veika, baudžiama piniginėmis baudomis.

Nauji vėjai ir Luksemburge, kadangi yra toleruojamas privatus marihuanos vartojimas ir keturių augalų augimas per vienus metus. Taip pat viešoje erdvėje kanapės turėjimas yra dekriminalizuotas.

Nors kai kurios ES šalys jau dekriminalizavo šią medžiagą, kai kuriose vietose tai vis dar gali būti baudžiama laisvės atėmimu. Tad prieš nuspręsdami keliauti su marihuana, būtinai pasidomėkite iš anksto, kad netektų nemaloniai nustebti arba net atsidurti policijos nuovadoje.

Įstatymai dėl kanapės dažnai susiję su psichoaktyviosios medžiagos delta-9-tetrahidrokannabinolio (THC) kiekiu, nurodo Europos narkotikų ir narkotikų priklausomybės stebėsenos centras (EMCDDA).

Medicininė kanapė tampa vis labiau prieinama Europos šalyse, bet rinka vis dar plečiasi. Kai kurios šalys pradėjo viešas pilotines programas, kurios galėtų padidinti prieigą prie medicininės marihuanos, kuri pagal kelias studijas parodė savo terapines savybes vėžio, AIDS, sklerozės ir lėtinio skausmo pacientams.

Pavyzdžiui, Danijoje nuo 2018 metų veikia pilotinė programa, leidžianti gydytojams skirti produktus, kurie anksčiau nebuvo legalūs šalyje.

Airijoje 2019 metais buvo pradėta penkerių metų pilotinė programa, skirta palengvinti prieigą prie kanapių produktų medicininiam naudojimui. Jie skirti pacientams, kuriems yra išsetinė sklerozė, pykinimas ar vėmimas susijęs su chemoterapija, taip pat tiems pacientams, kuriuos kamuoja sunkūs epilepsijos priepuoliai.

Prancūzija taip pat pradėjo medicininės kanapės pilotinį projektą 2021 metais, o vyriausybės vaistų agentūra šiuo metu nustato konkrečias taisykles, kaip bus naudojami medicininės marihuanos produktai, reguliuojama ir stebima jų gamybą.

Nors medicininė maihuana gali būti paskirta gydytojo, kai kuriuose regionuose jos prieiga gali būti ribota arba jos gali būti importuojamos nedideliais kiekiais, nes šalyje tiesiog nėra įstatiminės bazės, kaip jos turi būti auginamos, reguliuojamas jų paskyrimas. Deja, būtent tokia situacija yra ir Lietuvoje – teoriškai gydytojai gali išrašyti medicininę kanapę, tačiau nėra legalių būdų pacientams jos įsigyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *