Naujienos - Tyrimai

Tyrimas: ar tabako ir kanapių vartojimas ir bendras vartojimas vienodai veikia plaučių funkciją

Šiais metais žurnale „Respiratory Medicine” buvo publikuotas naujas įdomus tyrimas apie tai, kaip kanapės rūkymas veikia plaučių funkcijas palyginus su tabako poveikiu. Tyrimą atliko Australijos mokslininkų komanda, kuri įvertino tabako ir kanapių poveikį 30 metų amžiaus žmonėms, kurie rūkė nuo paauglystės. Tyrimo objektas – plaučių funkcijų pažeidimai. Plaučių veikla buvo įvertinama kai jie buvo 21 ir 30 metų amžiuje naudojant spirometrinius tyrimus.

Tyrimo išvados:

  1. Cigarečių rūkymas ir kanapių vartojimas yra rizikos veiksniai, kurie susiję su pažeista plaučių funkcija.
  2. Iki 30 metų amžiaus tie, kurie rūkė cigaretes nuo paauglystės, tyrimai jau rodo požymių apie plaučių funkcijos pažeidimą.
  3. Iki 30 metų amžiaus tie, kurie vartojo kanapių žiedus rūkymui nuo paauglystės laikotarpio, požymių apie pažeistą plaučių funkciją neturėjo.
  4. Kartu vartojant tabaką ir kanapių produktus rūkymui, nustatyta, kad plaučių funkcija daugiau nei tik tabako naudojimo poveikis neprognozuojamas.

Australijos tyrėjai išsiaiškino, kad „kanapių naudojimas neatrodo susijęs su plaučių funkcija, net po ilgalaikio naudojimo”. Šie rezultatai sutampa su jau ankstesniais tyrimais, kuriuose buvo pranešama, kad net ilgalaikis kanapių dūmo poveikis nenumato reikšmingų neigiamų plaučių funkcijos pasekmių, kurias galima pastebėti vartojant tabaką.

Daugiau apie tyrimą rasite čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *