Naujienos

Portugalija svarto galimybę legalizuoti kanapių naudojimą suaugusiems

Portugalijoje jau vyksta rimtos diskusijos, kurių tikslas – permainos kanapių vartojimo sureguliavime. Rugsėjį vykusioje Asamblėjos Respublikos (AR) debatuose, kuriuos inicijavo piliečių iniciatyva, buvo iškeltas klausimas, kaip atsakingai sureguliuoti kanapių naudojimą suaugusiems. Diskusijoje dalyvavę politikai ir iniciatyvos atstovai sutarė, kad būtent suaugusiųjų kanapių naudojimo reguliavimas, o ne draudimas, yra kelias į priekį, atsižvelgiant ir į kitų šalių patirtis.

Po to, kai Portugalijos Socialdemokratų partija (PS), kuri šiuo metu yra valdančioji vyriausybės dalis, praėjusią savaitę pranešė apie naujos darbo grupės sukūrimą, skirtą asmeniniam kanapių naudojimui įteisinti. Panašu, jog priėjusios konsensusą rimtai svarstoma žengti į priekį reguliuojant asmeninį kanapių naudojimą.

Kylančias diskusijas inicijavo ir kitų šalių patirtis

Šioje diskusijoje dalyvauja įvairių politikų, organizacijų ir valstybinių institucijų atstovai, tame tarpe ir Nacionalinės vaistų ir sveikatos produktų instituto (Infarmed) darbuotojai. Visi sutinka, kad reguliavimas yra būtinas, nes nereguliuojama wgzistuojanti tokia rinka tampa pilkosios zonos dalimi, o tai nenaudinga ne tik valstybei, bet ir žmonėms, kuriems sumažėja galimybė įsigyti kokybiškus produktus. Taip pat sutinkama, kad nors ir tam tikrų kanapių rūšių naudojamas kelia riziką, bet taip pat nepamirštama, kad pasaulyje egzistuoja ir kitos medžiagomis, kurios naudojamos medicinoje, ir jų naudojimas sukelia tas pačias rizikas sveikatai, kaip ir galimybes jomis piktnaudžiauti tam tikrose situacijose.

Šio instituto pirmininko pavaduotojas Carlosas Alvesas teigia, kad Infarmed dalyvavimas yra būtina tokiuose diskusijose, kadangi tai yra institucija, turinti daugiausiai žinių šioje srityje Portugalijoje. Be to, Infarmed gali pristatyti kitas patirtis, įskaitant iš kitų šalių ir panašių institucijų, su kuriais ji bendradarbiauja tarptautiniu lygmeniu.

Linkime sėkmės ir laukiame rezultatų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *