Tyrimai

CBG – ką mes žinome apie šį kanabinoidą?

CBG, arba kanabigerolis, žinomas žmonėms tūkstančius metų. Tai mažiau žinomas kanabinoidas, randamas tiek kanapių, tiek konoplės augaluose (konoplė yra augalas iš kanapių šeimos (Cannabaceae) ir yra plačiai naudojamas įvairiose srityse, įskaitant pramonę, maisto gamybą, mediciną ir kt.). Nors THC ir CBD paprastai pritraukia dėmesį kalbant apie kanabinoidus, CBG neturėtų būti nustymtas į šalį ar pamirštas. Šis junginys turi savo unikalias gydomąsias savybes, kurios vertos dėmesio ir tolesnių tyrimų.

Norint visapusiškai suprasti galimą CBG poveikį, svarbu turėti supratimą apie endokanabinoidų sistemą (ECS), kurią turime kiekvienas, nors nedaug esame apie ją esame girdėję. Ši sudėtinga žmogaus sistema vaidina svarbų vaidmenį organizmo pusiausvyros palaikyme ir reguliuoja daug svarbių organizmo funkcijų. Apie šios sistemos ir CBG sąveiką pratęsime toliau, o dabar šiek tiek apie patį CBG.

Kada ir kas atrado CBG?

CBG buvo pirmą kartą atrastas 1964 m. Izraelio mokslininkų. Jis dažnai vadinamas „visų kanabinoidų motina” arba „pirminis kanabinoidas”, nes tai yra pagrindinis kitų svarbių kanabinoidų, tokio kaip THC ir CBD, pirmtakas. CBG gamina tiek kanapių, tiek konoplės augalai per biosintezės procesą. Šiek tiek techniškai tariant, kanabigerolio rūgštis (CBGA) yra rūgštusis CBG pavidalas. Tai cheminis THCA ir CBDA pirmtakas, kurie yra rūgštys, iš kurių vystosi THC ir CBD. Šie junginiai virsta mums žinoma ir naudojama forma, kai juos pašildo ugnis (pavyzdžiui, rūkant vamzdžiu ar cigaru) arba juos paverčia garais.

Kaip saveikauja CBG ir endokanabinoidinė sistema?

Pagrindiniai smegenų ir kūno endokanabinoidų sistemos receptoriai (t. y. smegenų ir kūno komponentai, kurie reaguoja į kanapę) yra CB1 ir CB2 receptoriai. Nustatyta, kad CBG dalinai sąveikauja su abiem receptoriais arba veikia jų aktyvinimą mūsų sistemoje. THC taip pat dalinai aktyvina CB1 receptorius, ir tai sukelia aukštą apsveigimo jausmą, kuris siejamas su narkotinėmis medžiagomis. CBG poveikis CB1 receptoriams yra ŽYMIAI silpnesnis, ir yra duomenš, kad jis turi potencialą neutralizuoti THC poveikį tam pačiam receptoriui.

CBG neturi psichoaktyvaus poveikio, tai reiškia, kad jis nesukelia apsvaigimo jausmo, kaip tai atsitinka panaudojus didesnį kiekį THC. Tai daro jį patraukliu pasirinkimu tiems, kurie ieško gydomųjų naudų, o ne psichoaktyvaus poveikio. Tyrimai rodo, kad CBG gali jungtis tiek su CB1, tiek su CB2 receptoriais endokanabinoidų sistemoje, panašiai kaip ir kiek geriau žinomas kanabinoidas CBD. Ši sąveika gali turėti potencialių gydomųjų savybių, tokias kaip uždegimo ir skausmo mažinimas, atsipalaidavimas ir miego skatinimas. Yra duomenų, kad šis kanabinoidas gali turėti netgi vėžinių ląstelių augimo slopinimo poveikį, tačiau tkslesniems duomenims gauti reikia tolesnių tyrimų. Tačiau iki šiol pastebima, kad CBG „priešinasi” THC poveikiui.

Kas yra žmogaus endokanabinoidų sistema?

Endokanabinoidų sistema (ECS) yra sudėtinga receptorių ir neurotransmiterių tinklo sistema, kuri randama žmogaus organizme. Ji atlieka esminį vaidmenį reguliuojant pagrindines organizmo funkcijas, tokias kaip hormonų lygiai, širdies ritmas ir miegas. ECS veikia organizmo homeostazę, tai yra būklę, kuri yra būtina optimaliai gerai savijautai. Tai pasiekiama gaminant ir naudojant endokanabinoius, kurie panašūs į kanabinoidus, randamus kanapių augaluose, bet natūraliai gamintus mūsų organizme.

ECS pagrindinis vaidmuo yra homeostazė, kuri reguliuoja daugelio kūno esminių funkcijų, įskaitant:

ECS pagrindinis vaidmuo yra homeostazė, kuri reguliuoja daugelio kūno esminių funkcijų, įskaitant:
– Hormonų lygiai ir vaisingumas
– Širdies ritmas,
– Kūno temperatūra,
– Alkio ir virškinimo funkcija,
– Imuninė funkcija,
– Miegas,
– Nuotaika,
– Atmintis ir koncentracija,
– Skausmas,
– Motorinė kontrolė,
– Jutimo pojūčiai.

Jūsų endokanabinoidai bendrauja su jūsų nervų sistema, kad išlaikytų visas šias savybes geriausiuose jums parametruose. Tai paaiškina, kodėl kanabinoidai turi potencialo, o kai kas teigia kad gali, gydyti įvairias medicinines problemas. O pagrindinius komponenetus, kanabinoidus, galime išgauti labai natūraliu būdu beveik nenaudojant papildomos chemijos.

Svarbus skirtumas tarp jūsų endokanabinoidų ir iš išorės gaunamų kanabinoidų yra tas, kad jūsų endokanabinoidai tiksliai bendradarbiauja su tuo sistemą, kuri tuo metu reikalauja korekcijos. Kai įkvėpiate kanabinoius, pavyzdžiui, rūkote marihuaną, jie plūsta per visą organizmą ir tuo pačiu metu daro tiek pageidaujamus, tiek nepageidaujamus pokyčius. Kiek kitks poveikis vartojant per skrandį ar tepant specialius preparatus ant skaudamų vietų, nes tada jis veikia labiau vietiškai, nors ir per odą patenka į mūsų kraujotaką.

Kaip kanabinoidai dalyvauja mūsų organizme?

1988 m. daktaras Allyn Howlett ir tyrėjų komanda St. Louis universitete (Madridas, Ispanija) pirmą kartą atrado kanabinoidų receptorius, kurie randami ląstelėse ir jungiasi su kanabinoidais, tokiu kaip tie, kurie natūraliai gaminasi mūsų organizme arba išgaunami iš augalų, tokio kaip kanapės.

Kanabinoidų receptoriai buvo aptikti mūsų organizme tuo metu, kai tyrėjai stengėsi suprasti, kaip fitokanabinoidai, tokie kaip THC ir CBD, sąveikauja su žmogaus organizmu. Todėl jie pavadino kanabinoidų receptorius pagal pagrindines cheminės medžiagos, aktyvuojančias juos – kanabinoidus.

Vėliau mokslininkai atrado, kad organizmas gamina labai panašias molekules, kurios tinka tiems pačiems receptoriams. Jie buvo pavadinti endokanabinoidais.

Organizmo gaminami endokanabinoidai yra panašūs į kanabinoidus, randamus kanapėse, bet specialiai pritaikyti bendradarbiauti su ECS receptoriais. Kita vertus, iš išorės gauti kanabinoidai, tokie kokie yra randami kanapėse, gali sąveikauti su įvairiais organizmo receptoriais ir sukelti skirtingus poveikius. Pavyzdžiui, įkvepiant kanabinoius, jie gali paveikti visą organizmą vienu metu, skirtingai nei endokanabinoidai, kurie tiksliai veikia konkrečius sistemas. Todėl skirtingos kanapių veislės gali turėti skirtingus poveikius organizmui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *