Naujienos - Tyrimai

Kanabinoidai kovoja su melanoma: PHEC-66 potencialas

Kanapių ekstraktas, remiantis naujausiais in vitro tyrimais (laboratoriniais tyrimais), pasirodė esantis potencialus vaistas melanomos gydymui. Tyrimas buvo atliktas bendradarbiaujant Charleso Darvino universiteto (CDU) ir RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) mokslininkams. Jų tyrimas buvo grindžiamas tyrinėjimu, kaip konkretus kanapių ekstraktas, vadinamas kanabinoidu PHEC-66, įtakoja melanomos ląstelių elgesį.

Pagal tyrimo metu gautus rezultatus, kanapių ekstraktas veikia ląsteles dvejopu būdu: sulėtina jų augimą ir skatina programuotą ląstelių mirtį, vadinamą apoptoze. Tai įvyksta dėl to, kad ekstraktas sąveikauja su tam tikrais receptoriais melanomos ląstelėse, tada kontroliuoja ląstelių augimą ir didina pažeistų ląstelių kiekį. Tyrimo rezultatai, kurie buvo paskelbti sausio mėnesį 2024-aisiais (pradėtas 2022 gegužę), taip pat parodė, kad kanapių ekstraktas veikia melanomos ląsteles greičiau ir efektyviau nei kitos poveikio normalioms epidermio ląstelėms.

CDU farmacijos dėstytojas ir tyrimo bendraautorius dr. Nazim Nassar paaiškino, kad šis ekstraktas yra ypatingai veiksmingas dėl jo gebėjimo programuoti ląsteles susinaikinti pačioms savo jėgomis. Tai svarbu, nes melanomos ląstelės dažnai išgyvena ir plinta dėl to, kad praranda būten šią svarbę savybę. Tyrimo metu taip pat buvo nustatyta, kad kanapių ekstraktas veikia melanomos ląsteles tiesiogiai per ląstelių membranos receptorių sąveiką, ypač įtakodamas CB1 ir CB2 receptorius.

Šie atradimai yra ypač svarbūs vėžio gydymui, nes suteikia naujas galimybes vystant specifinius ir efektyvius gydymo metodus. Tačiau, nors tyrėjai yra optimistiški dėl kanapių ekstrakto naudojimo vėžio gydymui, jie taip pat pabrėžia, kad dar reikia atlikti daugiau tyrimų, siekiant visiškai suprasti jo veikimo mechanizmus ir nustatyti ilgalaikį efektyvumą bei saugumą.

Be to, atlikus tyrimą, buvo paskelbtas straipsnis „Cells” žurnale, pristatantis pagrindinius tyrimo rezultatus ir svarbiausius išvadus. Tai suteikia mokslininkams galimybę pasidalinti savo atradimais su mokslininkų bendruomene ir skatinti tolesnius tyrimus šioje srityje.

Tyrimo laikas buvo nuo 2022-ųjų gegužės mėnesio iki 2024-ųjų gegužės mėnesio. Tai leido mokslininkams įgyti gilią įžvalgą į kanapių ekstrakto veikimo mechanizmus ir jo potencialą kaip naujo gydymo metodo melanomai.

Visą tyrimą rasite čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *