Naujienos - Tyrimai

BBC breakfast – kai tyrimų nepripažįsta valstybinės institucijos, tėvai atsiduria aklavietėje

Vis daugiau tyrimų atskleidžią, kad kanapėse randami kanabinoidai gali padėti nuo įvairių ligų, tuo įsitikina ir žmonės, kurie nusprendžia išbandyti, ir dauguma jų taip nusprendžia prispirti sunkių ligų ir negalavimų arba supratę, kad tradiciniai medikamentai nėra tokie veiksmingi jų atveju. Tačiau ne visos šalys nori pripažinti kitose šalyse atliktų tyrimų rezultatus, juolab, nesutinka patvirtinti ir į rinką įsileisti vaistus, kurių veiklioji medžiaga yra vienas iš kanabinoidų. Per JK BBC pusryčių naujienas kalbėjosi apie būtinybę ministrui pirmininkui įsikišti ir suteikti NHS prieigą prie pažangių vaistų su kanabinoidais skirtų vaikams.

Nemažai JK šeimų atsidūrė aklavietėje, joms yra sakoma, kad turės laukti ne vienarius metus, kol sulauks klinikinių tyrimų, kuriuos pripažins JK institucijos, nors jau dabar yra veiksmingų vaistų. Yra buvę atvejų, kai pacientai miršta, nes gydytojai tiesiog nesutinka duoti nepatvirtintus vaistus.

Deja, panašių situacijų yra ir Lietuvoje – institucijos nepripažįsta ne tik klinikinių tyrimų, kurie atlikti kitose šalyse, bet ir draudžia bei riboja daugelį CBD produktų prekybą. Dar vienas svarbus momentas – žmonės vistiek ieško draudžiamų produktų, juos vartoja, o toks nevaldomas ir nestebimas gydymas visada yra rizika abiems pusėms.

Visą laidos įrašą galite peržiūrėti paspaudę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *