Naujienos

Nyderlandai naujame kelyje į kitokį reguliavimą

Nyderlanduose subrendo pokyčiai susiję su kanapių vartojimu. Šis svarbus žingsnis veda šalies teisinę sistemą pakeitimų link – nuo gruodžio 15 d. šalyje legalizuotas kanapių auginimas, prekybą ir vartojimas. Manoma, kad tai nustelbs dabartinę „gedoogd” (toleruojamą) būklę, kuri šiuo metu leidžia kanapių naudojimą nebaudžiant, nors tai yra nelegalu. Šis naujas bandymas truks 4 metus ir siekiama pakeisti šią pilkąją zoną arba padaryti ją kontroliuojamą.

Iki šiol gyvavusi sistema kėlė teisinę netvarką. Kanapių tiekimas į kavines skatino smulkius nusikaltimus ir nesąžiningą elgesį, nors oficialiai tai buvo draudžiama.

Naujasis bandymas apims 11 savivaldybių, kuriose 10 augintojų galės teisėtai tiekti produktą į vietines kavines. Tai padės užtikrinti vienodą produktų kokybę ir saugumą vartotojams. Tačiau pagrindinės taisyklės dėl dozavimo ir pardavimo nepilnamečiams išliks nepakeistos.

Nors kai kurie politikai, pavyzdžiui, Geertas Wildersas, siekia uždaryti kavines ir panaikinti dabartinę „tolerancijos” politiką, vyriausybė stebės šio eksperimento rezultatus ketverius metus. Remiantis gautais duomenimis, bus apsvarstytos ateities kavinių politikos kryptys, įskaitant galimą visišką dekriminalizavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *